Odliczamy kilogramy do sylwestra

sylwester
Odchudzanie na sylwestra
Odchudzanie na sylwestra

Planując sylwestrową zabawę warto również zadbać o atrakcyjny wygląd. Już teraz skorzystaj z porad dietetyka i trenera osobistego, którzy podpowiadają, co zrobić żeby w tę jedyną noc wyglądać olśniewająco.

Do sylwestra i rozpoczęcia karnawału zostało niewiele czasu, dlatego niektóre przygotowania warto rozpocząć już teraz. Zwłaszcza, jeśli chcemy zadbać o nasz wygląd i pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Takich planów nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Aby kuracja odchudzająca była skuteczna oraz nie zaszkodziła naszemu zdrowiu, musimy ją odpowiednio zaplanować, najlepiej w konsultacji z dietetykiem i trenerem. Prawidłowe odchudzanie to redukcja wagi o 0,5-1 kg tygodniowo. Nie dajmy się jednak zwariować, zbyt duży spadek masy ciała w krótkim czasie może być niebezpieczny dla organizmu i przyczynić się do powstania efektu jojo. Jak zatem efektywnie zaplanować plan kuracji, aby uzyskać zadowalające efekty?

Zdrowe nawyki na co dzień

Najważniejsze są właściwe nawyki żywieniowe, których powinniśmy przestrzegać nie tylko podczas kuracji, ale także po jej zakończeniu. Do prawidłowej przemiany materii niezbędne jest regularne spożywanie 4-5 posiłków dziennie, najlepiej o stałych porach. Zwłaszcza podczas świąt pamiętajmy, że lepiej jeść częściej, ale w małych porcjach, niż objadać się bez opamiętania. Błędem jest również unikanie posiłków, nawet jeśli nie czujemy się głodni. W prawidłowym planie dietetycznym duże znaczenie ma urozmaicony jadłospis, zawierający różnorodne składniki odżywcze. Zdrowa dieta powinna być bogata w świeże owoce i warzywa, będące źródłem błonnika, witamin i antyoksydantów. – Zalecałabym spożywanie produktów zawierających białko (chude mięsa, chude ryby, odtłuszczony nabiał), jak również zamianę białego pieczywa na razowe, z uwagi na  cenny błonnik, który wpłynie na lepszą pracę przewodu pokarmowego – mówi Karolina Żmuda, dietetyczka z Centrum Naturhouse. Chcąc zrzucić kilka kilogramów z pewnością musimy unikać ciężkostrawnych posiłków, tłustych, smażonych dań, słodyczy oraz wysoko przetworzonej żywności.

„Za pięć dwunasta”

Kilka dni przed sylwestrem należy szczególnie uważać na produkty bogate w sól, która zatrzymuje wodę i może spowodować powstanie obrzęków. Zrezygnujmy także z czekolady, orzeszków i chipsów. Aby zadbać o zdrowy wygląd cery pijmy wodę mineralną niegazowaną, z dużą zawartością wapnia i magnezu, a także sok marchwiowy, który zapewni skórze złocisty kolor. Najgorszym rozwiązaniem jest stosowanie głodówek, ponieważ niedożywiony organizm spowoduje, że nasza skóra straci elastyczność i swój koloryt. Zamiast olśniewających efektów będziemy mieli podkrążone oczy i przemęczony wygląd.

Forma przed karnawałem

Dobrym uzupełnieniem kuracji odchudzającej, poprawiającym zarówno wygląd, jak i samopoczucie, będą regularne ćwiczenia fizyczne. Plan takich ćwiczeń powinien być indywidualnie dostosowany do wieku, płci, wydolności, aktualnej masy ciała oraz stanu zdrowia. Im wcześniej zaczniemy treningi, tym szybciej uzyskamy zadowalające efekty. – Na początku zalecałbym ćwiczyć ok. 1,5 godzinny, 3 razy w tygodniu z jednodniową przerwą na regenerację. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu w krótkim czasie lepszej sylwetki, należy wykonywać 3-4 razy w tygodniu ćwiczenia typu cardio, które w połączeniu z odpowiednio dobraną pod względem składu oraz kaloryczności dietą spowodują pożądany ubytek masy ciała – doradza Paweł Chyliński, trener personalny. Tak zaplanowane przygotowania sprawią, że Nowy Rok przywitamy w doskonałej formie.

Suplementacja

Aby przyspieszyć odchudzanie, warto jest zastosować pomoc w postaci zdrowych, naturalnych suplementów diety na odchudzanie. Najlepsze z nich znajdziecie na stronie: Tabletki na odchudzanie – Ranking: https://eco-supplements.com/pl/odchudzanie/tabletki-na-odchudzanie-ranking/.

Copywrite

Ten artykuł ma charakter otwarty, dostępny jest na licencji Creative Commons Attribution License (uznanie autorstwa), która pozwala na nieograniczone korzystanie, dystrybucję i reprodukcję na dowolnym nośniku, pod warunkiem, że oryginalne dzieło jest prawidłowo cytowane z podaniem aktywnego linka: https://blog.ona24.eu/odchudzanie/odliczamy-kilogramy-do-sylwestra/ – treść licencji: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/.