Zostać smakoszem whisky

Johnnie Walker
Johnnie Walker
Prawdziwi koneserzy tego szlachetnego trunku porównują smakowanie whisky do degustacji wina. Aby możliwe było poznanie różnorodności aromatów, warto wiedzieć w jaki sposób kosztować oraz podawać ten trunek.
Aby możliwe było poznanie głębi smaków, trzeba ćwiczyć się w smakowaniu wiele lat. Profesjonalni degustatorzy potrafią po zapachu i smaku określić rocznik, poszczególne składniki, z których trunek został skomponowany oraz np. destylarnię, z której pochodzi alkohol.

Jeśli jednak zależy nam na cieszeniu się whisky w domowym zaciszu, z przyjaciółmi, czy na ważnej imprezie, nie trzeba profesjonalnie zajmować się degustacją. Wystarczy znać kilka ważnych reguł, dzięki którym aromat trunku sprawi nam przyjemność.

Szlachetny alkohol wymaga dobrej oprawy. Whisky powinno się podawać w ciężkich szklankach z grubym, szklanym dnem. Tulipanowy kształt kieliszków polecany jest profesjonalnym degustatorom, pomaga wydobyć aromat napoju oraz np. ocenić jego barwę. Cały artykuł znajduje się na portalu ona24.eu: Zostać smakoszem whisky.