Permission marketing – nowe drogi rozwoju

Permission marketing jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie reklamodawców, którzy szukają ciągle to nowych kanałów dotarcia do swoich odbiorców. Do tej pory wykorzystywany był on z powodzeniem głównie w mailingach, a od jakiegoś czasu znajduje również zastosowanie w usługach telekomunikacyjnych.

Permission marketing, inaczej marketing za przyzwoleniem, to cześć marketingu relacji. Polega on na budowaniu więzi z internautą wyłącznie po wyrażeniu przez niego zgody na otrzymywanie informacji handlowych.

„W czasach, kiedy większość firm stosuje interruption marketing agresywnie walcząc o zainteresowanie klienta, kiedy szum informacyjny jest tak duży i kiedy billboardy, reklamy oraz ulotki >>atakują<< nas na każdym kroku, permission marketing wydaje się być rozwiązaniem optymalnym ” – mówi Zbigniew Smętek, prezes firmy i-Trends.

Więcej informacji na temat marketingu znajdziesz na stronie: http://stryminski.com/.

Ten skuteczny model promocji stosowany jest również w usługach telekomunikacyjnych. W Polsce wykorzystują go trzy portale: Zajfon.pl, Wygadaj.pl i Reklamofon.pl. Wymienione platformy internetowe, służą do przeprowadzania niekonwencjonalnych kampanii marketingowych. Użytkownicy w pełni akceptują zasady, na jakich działają takie witryny, a w zamian otrzymują wymierne korzyści.

Więcej na portalu ona24: Permission marketing – nowe drogi rozwoju

Dodaj komentarz