Wnętrze stworzone kobiecą ręką – co je charakteryzuje?

Wnętrze stworzone kobiecą ręką – co je charakteryzuje?

Wnętrza zaaranżowane przez kobiety charakteryzuje duża dbałość o szczegóły. Jak wynika z przeprowadzonego przez nas badania opinii Polaków „Jaka szafa, taki dom”, dla kobiet najważniejsze są dodatki, takie jak ozdoby, tekstylia czy obrazy, które w dużej mierze decydują o charakterze danego wnętrza. Zakładanie, że we wnętrzu stworzonym kobiecą ręką kluczową rolę odgrywają kwiaty i pastelowe kolory, albo błyszczące elementy charakterystyczne dla stylu glamour, jest dosyć dużym uproszczeniem.

Tak naprawdę to, że dane wnętrze stworzyła reprezentantka płci pięknej, można rozpoznać po ilości dobrze skomponowanych detali, bez względu na to, jaki styl wnętrzarski reprezentuje. Kwiaty w ozdobnych doniczkach, rozstawione świece gotowe, by wprowadzić niepowtarzalny nastrój, czy miękkie, kolorowe poduszki oraz kocyki, niby niedbale położone na sofie, to niezawodne oznaki kobiecej ręki. Nie oznacza to naturalnie, że mężczyźni nie przykładają wagi do tego, jak mieszkają. Jednak dla nich najbardziej liczy się komfort użytkowania mieszkania (Natalia Nowak, Salony Agata).

Sprawdź, jak łączyć wzory we wnętrzach

Łączenie wzorów to nie lada wyzwanie dla każdego, kto planuje niecodzienną aranżację. Pobaw się kolorami i wzorami, aby osiągnąć spektakularne efekty! Ekspert salonów Agata radzi, jak zaaranżować oryginalną i spójną przestrzeń.
Łączenie różnorodnych wzorów to bardzo modny, ale nieco ryzykowny zabieg, dlatego każdemu wielbicielowi niebanalnych wnętrz przyda się kilka wskazówek.

Zdecyduj się na motyw przewodni

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aranżacją wnętrza, w pierwszej kolejności postaraj się znaleźć jeden element bazowy i oprzyj na nim całą swoją aranżację. Bazą może być kolor, wzór, czy też materiał. Możesz także zacząć od wybrania podstawowego mebla, a następnie dopasowywać do niego różne dodatki. Oryginalna sofa, stół czy fotel będą stanowiły punkt odniesienia dla całej aranżacji. Jeśli Twoje pomieszczenie jest ciemne, możesz zdecydować się na element, który tę przestrzeń ożywi. Do szarych ścian doskonale pasuje sofa w żółtym lub innym, intensywnym kolorze. W przypadku pomieszczenia utrzymanego w jasnej kolorystyce, świetnie sprawdzą się ciemniejsze barwy, które wprowadzą ciekawy kontrast w przestrzeni.

Zachowaj spójną kolorystykę

Uwielbiasz kwiatowe wzory, kropki, a może dodatki z elementami geometrycznymi? Wszystko zależy od Twoich upodobań i indywidualnego stylu, jednak pamiętaj, aby zachować równowagę, utrzymując tę samą kolorystykę. Wybieraj dodatki, które coś łączy – najlepiej paleta barw. Mieszanie kolorów jest dozwolone, ale powinny one do siebie pasować.

– Początkowo możesz zdecydować się na niewielkie zmiany tekstyliów. Mieszkanie zyskuje zaskakujący wygląd za sprawą dodatków takich jak dywany, poszewki dekoracyjne, zasłony czy figurki. Jest to dobry początek dla tych, którzy chcą eksperymentować z łączeniem wzorów, ale nie są jeszcze przekonani do dużych rewolucji – mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Dopasuj kształt i wielkość wzorów

Zestawiaj wzory, uwzględniając różnice w ich wielkości. Połącz małe wzory z dużymi i średnimi. Pamiętaj, że nie zawsze te same rozmiary wzorów będą wyglądać dobrze. Drobne kwiatki lepiej uzupełnią szeroką kratę czy wielkie groszki.

– Wnętrza bogate we wzory wcale nie muszą razić naszych oczu od samego wejścia. Subtelne kolory i delikatne desenie to recepta na eleganckie wnętrze z pomysłem. Odcienie bieli, szarości, pastele i beże będą tutaj strzałem w dziesiątkę. Nadadzą one lekkości i finezji – radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Połącz duże wzory z małymi – nadasz wnętrzu przemyślanej różnorodności. Odrobina szaleństwa czasami nie zaszkodzi. Jeśli jesteś pewna, że połączenie dwóch odmiennych wzorów przyniesie piorunujący efekt – zaryzykuj!

Odważ się na połączenie swoich ulubionych wzorów i kolorów i odmień swoją przestrzeń. Stwórz wnętrze, w którym nadmiar dodatków w różnych wzorach nie będzie przytłaczał, a tworzył modną i spójną całość. Niech Twoje wnętrze odzwierciedli Twoją osobowość i emanuje pozytywną energią!

Posted in PR