Organiczna henna do włosów

Organiczna henna do włosów

Osoby, które chcą się cieszyć bezpieczną koloryzacją i pielęgnacją włosów powinny postawić na organiczną hennę. To naturalna kompozycja, którą oparto na certyfikowanych składnikach ziołowych. Możemy wybrać hennę do włosów czarnych, brązowych, blond, a także o neutralnym kolorze dla każdego koloru włosów.

W organicznej hennie możemy znaleźć takie składniki ziołowe jak:

  • Lawsonia bezbronna (czysta henna). Czysta henna to barwnik w postaci zielonego proszku, który pozyskiwany jest z liści i pędów lawsonii bezbronnej występującej na obszarach tropikalnych – od Indii po Australię, Afrykę, a nawet Amerykę Łacińską. Aby uzyskać z niej proszek o właściwościach barwiących – zerwane liście należy rozdrobnić i ugotować, a następnie wysuszyć. Zawarty w liściach barwnik (lawson) łączy się z keratyną włosów, dzięki czemu pogrubia je i wzmacnia. Henna zawiera składniki mineralne (np. wapń, magnez i potas), enzymy, błonnik, kwas oleinowy i linolowy, a także witaminy (A, B i D). Przeciwdziała łupieżowi oraz chroni włosy i skórę przed promieniowaniem UV.
  • Senna (neutralna henna). To proszek, który pozyskuje się z liści rośliny Cassia Auriculata. Nie koloryzuje włosów, ale wpływa korzystnie na ich teksturę. Może być stosowania jako odżywka – w celu wzmocnienia i pogrubienia włosów lub jako farba dla blondynek, która pogłębi naturalny kolor włosów i doda im blasku. Poza tym zawarte w sennie antrachinony i kwas chryzofanowy działają przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie.
  • Amla (agrest indyjski). Liściokwiat garbnikowy to gatunek drzewa pochodzącego z Azji, które nazywane jest amlą lub agrestem indyjskim. Kobiety w Indiach bardzo często stosują owoc amli (w postaci proszku, maceratu lub naparu) do pielęgnacji i wzmocnienia włosów i skóry. Pogłębia i ożywia naturalny kolor – jednocześnie opóźniając przedwczesne siwienie włosów. Wmasowany w skórę głowy wzmacnia cebulki włosów, działa przeciwłupieżowo, a także zmniejsza przetłuszczanie się włosów (dzięki wysokiej zawartości tanin).
  • Hibiskus. Hibiskus to roślina o pięknych kwiatach, które mają intensywnie czerwony kolor. W ajurwedzie jest nazywany chińską różą. Proszek z jego wysuszonych kwiatów nadaje włosom delikatnie fioletowy blask. Jeśli wymieszamy go z henną – otrzymamy pełne odcienie koloru. Hibiskus nadaje się do mieszania odcieni czereśni, mahoniu i kolorów kasztanowych. Poza tym ma delikatne właściwości myjące, oczyszcza włosy i skórę głowy z toksyn.
  • Indygo. Czarny barwnik indygo o niebieskim połysku, pozyskuje się z suchych liści półkrzewu o nazwie indygowiec barwierski. Stosowany jest do barwienia zarówno materiałów, jak i włosów. Jest cennym dodatkiem do henny – używając odpowiednich proporcji, można uzyskać różne odcienie brązów i czerni. Jeśli natomiast zastosujemy samo indygo – ciemne włosy otrzymają granatowe, chłodne refleksy. Po farbowaniu indygo nie musimy używać odżywki, gdyż nie niszczy on struktury włosów. Poza tym działa jak naturalny peeling skóry głowy i poprawia jej krążenie.
  • Ashwagandha. Jest jednym z najbardziej popularnych ziół w medycynie ajurwedyjskiej. Podnosi zawartości melaniny, czyli pigmentu odpowiedzialnego za kolor skóry, włosów, tęczówek. Ashwagandha jest zalecana szczególnie osobom siwiejącym, gdyż zatrzymuje naturalny kolor włosów (częściowo regeneruje ich barwniki), a także walczy z wolnymi rodnikami.

Jakie kolory?

Na Maroko Sklep dostępna jest organiczna henna z certyfikatem Ecocert, który potwierdza jakość i pochodzenie produktu – daje pewność, że jest czysty i ekologiczny. Możemy wybrać hennę, która nadaje włosom kolor:

  • od ciemnego brązu do czarnego,
  • od jasnego brązu do brązu,
  • od jasnego blond do blond o delikatnym, żółtawym odcieniu,
  • a także hennę o neutralnym kolorze – do każdego koloru włosów.

Jak działa henna organiczna?

Henna organiczna pomaga odbudować zniszczoną strukturę włosów i zapewnia im ochronę. Pogrubia i odżywia włosy, a także wzmacnia ich cebulki. Zapobiega utracie witalności, przedwczesnemu siwieniu, jak i nadmiernemu przetłuszczaniu włosów. Sprawia, że odzyskują naturalny blask i objętość. Poza tym na skórę głowy działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. W jej składzie nie znajdziemy substancji chemicznych, amoniaku, parabenów, p-fenylenodiaminy, metali ciężkich, ani nadtlenków.

Więcej informacji nt. henny organicznej w sklepie Maroko: Henna.