Zakupy ze stylistką bez tajemnic

zakupy
zakupy

Jak wygląda spotkanie ze stylistką? Ile kosztuje? Czy rzeczywiście rozwiązuje problem „Nie mam co na siebie włożyć”? Na nasze pytania odpowiada Ilona Niebał, stylistka-personal shopper, prowadząca firmę IN Style.

Jak wyglądają zakupy ze stylistką?

Ilona Niebał: – To wielka przyjemność i niezapomniany dzień, a przy tym rzecz bardzo praktyczna i właściwie bezcenna – rozwiązuje problem „Nie mam co na siebie włożyć”!

Zakupy są oczywiście częścią, na którą wszystkie moje klientki i klienci najbardziej czekają, ale nie są jedyną usługą. Najczęściej poprzedza je przegląd szafy, dzięki któremu klientka dowiaduje się, co z jej garderoby jej służy, a co wręcz przeciwnie. Jeszcze w domu klientki lub podczas pierwszej wizyty w przymierzalni przeprowadzam analizę kolorystyczną oraz sylwetki. Po tak zorganizowanym pierwszym spotkaniu, w inny dzień układam minimum 30 pełnych zestawów na różne okazje. Wkrótce klientka lub klient mailem otrzymuje także indywidualnie opracowany przewodnik z poradami „Jak się ubierać, a czego nigdy nie zakładać?”.

To usługa wyłącznie dla kobiet, czy także dla mężczyzn?

Ilona Niebał: – Wszystkie moje usługi są dostępne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Jeżeli jestem zadowolona ze swojej szafy, ale chciałabym z zakupów ze stylistką sprawić fajny prezent mamie lub przyjaciółce, co powinnam zrobić?

Ilona Niebał: – Najlepiej wysłać do mnie maila na adres ilona@in-style.pl Po ustaleniu zakresu usługi, która ma być prezentem, prześlę tekst do wykorzystania w zaproszeniu. Wtedy pozostaje tylko przygotować zaproszenie, wręczyć prezent i wykonać przelew. Z zakupów ze stylistką jako prezentu można skorzystać w ciągu 6 miesięcy od jego otrzymania, ale termin w praktyce nie jest potrzebny, ponieważ każda osoba chce spotkać się ze mną jak najszybciej.

Ile czasu trzeba poświęcić na spotkanie z Panią?

Ilona Niebał: – Na nasze pierwsze spotkanie proszę o zarezerwowanie całego dnia od około godz. 9:30-10:00. Na ułożenie zestawów potrzebuję około 1,5 godziny. Pracuję 7 dni w tygodniu, więc każdy może sobie dobrać odpowiedni termin.

Ile kosztuje usługa?

Ilona Niebał: – Cena zależy od zakresu usługi. Pełne programy, np. Nowa Ja, Moja Idealna Garderoba czy Dress Code Kobiety Sukcesu są w cenach 600-1200 zł. Programy takie jak np. Detox Szafy czy Dzień Udanych Zakupów są w cenach 350-400 zł. Program Nowy Ja dla mężczyzn kosztuje 600 zł.

A ile trzeba wydać na zakupy?

Ilona Niebał: – Budżet na zakupy zależy od bardzo wielu czynników, głównie od oczekiwań, potrzeb i preferencji klientki czy klienta. Zwykle najdroższe są okrycia wierzchnie i buty – na nie podczas zakupów zapewne wydamy najwięcej. Kolejny aspekt do dodatki. Duży wpływ na wydatki ma to, czy klientka akceptuje skórę ekologiczną i sztuczną biżuterię, czy wyłącznie skórę naturalną oraz biżuterię ze szlachetnych metali i kamieni. Budżet kształtują także marki – popularne lub z wyższej półki.

Na zakupy łączące ubrania marek popularnych z ubraniami marek z wyższej półki trzeba wydać od 5-6 tys. zł. Zakupy ubrań marek popularnych powinny się zamknąć w kwocie około 3 tys. zł. Biorąc pod uwagę wariant ekonomiczny, na zakupy ze stylistką można wyjść, mając już około 1,5-2,5 tys. zł.

Proszę jednak nie traktować tych sum jako wysokich wydatków. To inwestycja, a nie fanaberia. Każda moja klientka i każdy klient zyskują znacznie więcej niż nowe ubrania, a ja oszczędzam ich czas i pieniądze, jednocześnie sprawiając, że wyglądają świetnie.

Załóżmy, że pierwsze zakupy udały się rewelacyjnie. Czy na zakupy z Panią można zacząć chodzić regularnie?

Ilona Niebał: -Zdecydowanie tak, zapraszam! Po skorzystaniu z pierwszej usługi, każda klientka i klient otrzymuje wraz z przewodnikiem ofertę skrojoną na miarę. Można liczyć w niej m.in. na tę samą, obowiązującą przez 10 miesięcy, cenę usługi zakupów wraz z ułożeniem nowych zestawów. Jest też kilka usług bezpłatnych.

Pracuje Pani wyłącznie we Wrocławiu, czy także w innych miastach?

Ilona Niebał: – Koncentruję swoją pracę we Wrocławiu. Wyjeżdżam jednak np. na przegląd szafy czy ułożenie zestawów także poza miasto. Przy odległości do 50 km klientka nie ponosi żadnych kosztów, natomiast powyżej 50 km dojazd i powrót jest płatny. Poza Wrocławiem, czasem pracuję również w Warszawie, oczywiście przy pokryciu całkowitego kosztu dojazdu i powrotu.

Jak przekonałaby Pani osoby, które wahają się, czy warto skorzystać z usług stylistki?

Ilona Niebał: – Spotkanie ze stylistką zmienia życie, postrzeganie siebie i codzienność. Sprawia, że otwieranie szafy czy garderoby jest przyjemnością, a nie udręką. Daje jasne i proste wskazówki, jak robić zakupy. Wydobywa i podkreśla urok, który każdy w sobie ma. Sprawia, że non stop pojawiają się komplementy. Wzdychanie „Nie mam co na siebie włożyć” szybko zastępuje koniecznością odpowiadania na powtarzające się pytania: „Gdzie to kupiłaś?”. Czy ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości?

Ilona Niebał – stylistka-personal shopper prowadząca własną firmę IN Style. Ubiera klientki i klientów indywidualnych, pracuje przy sesjach zdjęciowych i wideo, prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące wizerunku. „Nie przebieram, lecz ubieram” to podstawa jej pracy.


Więcej informacji na temat kosmetyków i stylizacji na stronie: https://ecoprobeauty.com/pl/.